Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Białystok

Białystok: choroby psychosomatyczne – co, jak i dlaczego

29.04.2016, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Białymstoku działający przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na kolejne spotkanie. Tematem majowych zajęć będą choroby psychosomatyczne, o których  opowie zaproszony gość, lek. med. Grażyna Kuczek.

Pod pojęciem „chorób psychosomatycznych” kryje się szereg powiązanych ze sobą dolegliwości różnych układów i narządów naszego organizmu. Stanowią coraz częściej spotykane rozpoznanie, nierzadko o bardzo poważnym obrazie klinicznym. Najprościej mówiąc, są to dolegliwości somatyczne (ciała), które mają podłoże w psychice. Chorobami psychosomatycznymi może być dotkniętych nawet kilka milionów osób w Polsce. Jaka jest przyczyna tych schorzeń i co robić, aby ich uniknąć? O tym opowie podczas najbliższego wykładu Grażyna Kuczek.

Prelegentka jest lekarzem medycyny, fitoterapeutą, autorką książek i wielu artykułów nt. zdrowia. odbyła staż i szereg szkoleń z zakresu medycyny prewencyjnej, zdrowego stylu życia i terapii żywieniem w Stanach Zjednoczonych w Wildwood Lifestyle Center & Hospital, Mercy Valley Farm, Eden Valley Lifestyle Center oraz w Silver Hills, w Kanadzie. Jest redaktorem naczelnym czasopisma Zdrowie z Wyboru.

W ramach najbliższego spotkania Klubu Zdrowia w Białymstoku oprócz ciekawego wykładu odbędzie się degustacja zdrowych potraw, będzie też możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych oraz zakupu książek o tematyce zdrowotnej. Zajęcia odbędą się w niedzielę, 8 maja w lokalu przy ul. Jurowieckiej 24. Start o godzinie 17. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podlaski
Filia Białystok
ul. Jurowiecka 24
15-101 Białystok

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0270 6740
z dopiskiem: „filia Białystok”

Kierownik: Barbara Świder
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 873 581

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij