Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Białystok

Białystok: cukier w kamuflażu, czyli gdzie on jest ukryty

6.09.2016, Kluby zdrowia

Po wakacjach wracają cykliczne zajęcia w białostockim klubie zdrowia. Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na spotkanie pt. „Cukier dzieci nie krzepi”.

Wrześniowe zajęcia będą poświęcone silnie uzależniającemu środkowi o działaniu podobnym do kokainy, jednak w pełni legalnym. Mowa o cukrze. Największe zagrożenie stanowi dla dzieci. Maluchy chętnie sięgają po słodycze, a dorośli bez opamiętania im je udostępniają. Słodycze to nie tylko czekolada i batoniki, to także drożdżówki, gęste, rzekomo zdrowe, zagęszczone, owocowe soki, napoje, wody smakowe...

Prelegentka Joanna Buczek w wykładzie opowie, dlaczego dzieci tak bardzo lubią cukier, jak słodycze wpływają na ich rozwój i zachowanie, jakie szkody wyrządza on w (nie tylko młodym) organizmie, gdzie szukać ukrytego cukru, a także czym można go zastąpić. Wrześniowe spotkanie klubu zdrowia jest szczególnie adresowane do rodziców i wychowawców, ale przyjść może każdy, kto poważnie myśli o swoim zdrowiu.

W programie zajęć oprócz ciekawego wykładu także degustacja zdrowych deserów oraz możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych (pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru i zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie). Najbliższe spotkanie  Klubu Zdrowia w Białymstoku odbędzie się w niedzielę, 11 września, o godzinie 17 w lokalu przy ul. Jurowieckiej 24. Wstęp wolny.
 
Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podlaski
Filia Białystok
ul. Jurowiecka 24
15-101 Białystok

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0270 6740
z dopiskiem: „filia Białystok”

Kierownik: Barbara Świder
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 873 581

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij