Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Białystok

Białystok: dieta cud ze starożytności

7.12.2016, Kluby zdrowia

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Białymstoku zapraszają na kolejne spotkanie klubu zdrowia. Tym razem gościem będzie dr Adam Grześkowiak. Temat spotkania to Kolejna dieta cud? Dieta z kart Biblii.

Wraz z narastającym społecznym problemem nadwagi oraz licznych chorób cywilizacyjnych wzmaga się zainteresowanie dietą, zdrowym stylem życia i poszukiwaniem właściwych środków zapobiegawczych. Ludzie poszukują sposobów na pozbycie się zbędnych, obciążających organizm kilogramów. Chcemy wyglądać młodziej i czuć się lepiej. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą liczni teoretycy i praktycy dietetyki wskazujący co rusz nowe, lepsze metody, którymi można osiągnąć upragniony cel. Poszukujący rozwiązań spotkają się z całą gamą propozycji – dieta kopenhaska, dieta kapuściana, norweska, proteinowa to tylko wybrane spośród szerokiego wachlarza możliwości.

Co ciekawe, już w Piśmie Świętym znajdziemy wiele wskazówek dietetycznych, i to nie tylko związanych z tradycyjnym podziałem na zwierzęta czyste i nieczyste. Rady biblijne były inspiracją dla powstania m.in. modelu diety określanej „dieta alleluja”. Właśnie na ich temat w trakcie najbliższego wykładu w białostockim klubie zdrowia opowie teolog, dr Adam Grześkowiak (absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej). Przedstawi on główne założenia i wskazania dietetyczne zawarte w księdze, która stanowi podstawę wiary judaizmu i chrześcijaństwa. Czy są one aktualne do dziś? Każdy z uczestników będzie mógł się o tym przekonać osobiście!

Grudniowe spotkanie klubu zdrowia odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 grudnia, o godz. 17 w lokalu przy ul. Jurowieckiej 24. W programie spotkania oprócz wykładu m.in. degustacja zdrowych potraw oraz możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podlaski
Filia Białystok
ul. Jurowiecka 24
15-101 Białystok

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0270 6740
z dopiskiem: „filia Białystok”

Kierownik: Barbara Świder
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 873 581

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij