Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Białystok

Białystok: mokry ręcznik zamiast apteki?

1.03.2017, Kluby zdrowia

Jeden ze znanych przedwojennych lekarzy zwykł mawiać: „Dobry lekarz osiągnie więcej za pomocą mokrego ręcznika niż słaby lekarz, który ma do dyspozycji całą aptekę”. Na czym polega leczenie „mokrym ręcznikiem”? O tym na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Białymstoku. Na wykład zapraszają wolontariusze lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Pod „mokrym ręcznikiem” kryje się szereg metod leczniczych zwanych hydroterapią. Jest to innymi słowy leczenie wodą. To bardzo stara metoda. Do właściwości leczniczych wody byli przywiązani np. starożytni Rzymianie, którzy uwielbiali spędzać czas w łaźniach i termach. W XXI wieku lekarze również doceniają lecznicze właściwości wody, zalecając np. zajęcia na basenie. Dzisiejsza hydroterapia polega na leczeniu schorzeń ciepłymi lub zimnymi okładami. Najlepsze w niej jest to, że nie ma skutków ubocznych, jest łaskawa dla portfela, działa zgodnie z naturą. Więcej o dobrodziejstwach tej metody leczenia na spotkaniu Klubu Zdrowia w Białymstoku.

Zajęcia odbędą się w niedzielę, 12 marca, o godzinie 17 w lokalu przy ul. Jurowieckiej 24. W programie spotkania oprócz ciekawego wykładu m.in. degustacja zdrowych potraw i możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podlaski
Filia Białystok
ul. Jurowiecka 24
15-101 Białystok

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0270 6740
z dopiskiem: „filia Białystok”

Kierownik: Barbara Świder
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 873 581

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij