Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Białystok

Białystok: nakarm swój mózg

8.02.2016, Kluby zdrowia

14 lutego białostocki klub zdrowia działający przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na spotkanie z doradcą żywieniowym.

Gościem najbliższego spotkania będzie Beata Śleszyńska, pedagog, doradczyni żywieniowa i współautorka książki Kuchnia w trosce o Twoje zdrowie. Prelegentka prowadzi wykłady i seminaria o tematyce zdrowotnej na terenie całego kraju. W niedzielę, 14 lutego szansę wysłuchania wykładu pt. Nakarm swój mózg – jak dieta wpływa na nasze emocje będą mieli mieszkańcy Białegostoku.

Mózg to swoisty panel sterowania naszego organizmu. Zużywa 20% energii dostarczanej codziennie całemu ciału. Do funkcjonowania potrzebuje przede wszystkim tlenu i cukru, a do utrzymania dobrej kondycji minerałów i witamin. Prelegentka opowie o wpływie diety na kondycję mózgu, m.in. o tzw. „śmieciowym jedzeniu” i uwielbianych przez wielu słodyczach. Dowiemy się, czym są neuroprzekaźniki i poznamy trzy z nich, determinujące nasz nastrój – serotoninę, dopaminę i noradrenalinę.

W programie spotkania klubu zdrowia także degustacja zdrowej żywności oraz możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych.

Najbliższe zajęcia Klubu Zdrowia w Białymstoku odbędą się w niedzielę, 14 lutego w lokalu przy ul. Jurowieckiej 24. Początek spotkania o godzinie 17. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podlaski
Filia Białystok
ul. Jurowiecka 24
15-101 Białystok

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0270 6740
z dopiskiem: „filia Białystok”

Kierownik: Barbara Świder
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 873 581

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij