Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Białystok

Białystok: paczki dla maluchów i podsumowanie pracy w 2011 roku

24.01.2012, Noworoczny Upominek

21 stycznia filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Białymstoku zorganizowała akcję Noworoczny Upominek. Dzięki niej paczki żywnościowe trafiły do ponad 40 dzieci z rodzin objętych stałą pomocą wolontariuszy. 

Uroczystość odbyła się w progach Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Zgromadziła około 100 uczestników – dzieci i rodziców, którzy na co dzień w siedzibie filii ChSCh odbierają artykuły spożywcze z programu PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej), realizowanego we współpracy z suwalskim bankiem żywności.
  
Program został wzbogacony o utwory w wykonaniu studentów białostockich uczelni, występ chrześcijańskiego zespołu Emaus oraz scenkę przygotowaną przez młodych wolontariuszy. W humorystyczny sposób, przy wykorzystaniu współczesnego języka przedstawili oni historię biblijnego proroka Daniela i jego przyjaciół, ukazując najbardziej istotne wartości, tj. ważność dbania o zdrowie, właściwą edukację, a także fakt, że Bóg czuwa nad losami świata.

– W oczach zgromadzonych można było zauważyć wdzięczność i dużo radości. Dzieci cieszyły się z programu i prezentów – podkreśla Paweł Pawluczuk, kierownik filii ChSCh w Białymstoku.

Uroczystość była również okazją do wręczenia okolicznościowych podziękowań dla współpracowników i wolontariuszy zaangażowanych w comiesięczną organizację transportu i wydawania żywności przez filię ChSCh w Białymstoku. Łącznie w 2011 wolontariusze wydali ponad 24 tony żywności. Wśród podziękowań kierownik filii Paweł Pawluczuk szczególnie wyróżnił wolontariusza Jana Goroszewskiego, który mimo dużych trudności ruchowo-komunikacyjnych każdego miesiąca pomaga, jak sam to ujął, „bardziej potrzebującym od niego”.

Obecnie we współpracy z Bankiem Żywności w Suwałkach co miesiąc pomoc żywnościowa trafia za pośrednictwem filii do ponad 200 mieszkańców Białegostoku i okolic.

Czytaj więcej o:

akcji Noworoczny Upominek

pomocy żywnościowej

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podlaski
Filia Białystok
ul. Jurowiecka 24
15-101 Białystok

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0270 6740
z dopiskiem: „filia Białystok”

Kierownik: Barbara Świder
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 873 581

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij