Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Białystok

Białystok: przyjdź i rzuć palenie!

19.02.2014, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Białymstoku 24–28 lutego organizują bezpłatną pięciodniową akcję antynikotynową.

Akcja „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!” jest szansą dla tych osób, które bez skutku wielokrotnie próbowały uwolnić się od zgubnego przyzwyczajenia, a także dla tych, którzy po raz pierwszy pomyśleli o tym, by rzucić palenie. Warto spróbować, stawką jest zdrowie i życie.

Dodatkową zachętą do skorzystania z akcji jest jej wysoka skuteczność. Organizatorzy zapewniają, że nawet 80% uczestników trwale rzuca palenie papierosów. Proponowany program z powodzeniem jest realizowany w Polsce od ponad 20 lat. Skuteczność kursu jest związana m.in. z naciskiem na kształtowanie silnej woli oraz z odpowiednią motywacją osób uzależnionych.

– Warto podkreślić, że w wyniku palenia umiera ok. 65 tys. Polaków rocznie. To średniej wielkości miasto – zaznacza Paweł Pawluczuk, kierownik filii ChSCh w Białymstoku. – Ponadto dym nikotynowy, który składa się z około 4 tys. toksycznych substancji, przy czym 40 z nich to silne rakotwórcze związki, jest główną przyczyną nowotworów płuc i zawałów serca.

Zajęcia w ramach akcji będą prowadzone przez Pawła Pawluczuka, który przez wiele lat współpracował przy organizowaniu działań profilaktyki przeciwtytoniowej z Centrum Onkologii w Warszawie.

Akcja „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!” w Białymstoku odbędzie 24–28 lutego w lokalu przy ul. Jurowieckiej 24. Każdego dnia początek spotkań o godzinie 18:30.

Zapisy do uczestnictwa pod numerem telefonu: 533 777 220.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podlaski
Filia Białystok
ul. Jurowiecka 24
15-101 Białystok

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0270 6740
z dopiskiem: „filia Białystok”

Kierownik: Barbara Świder
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 873 581

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij