Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Białystok

ChSCh szpitalowi w Białymstoku

30.09.2009, nieprzypisany

Chrześcijańska Służba Charytatywna, będąca ogólnopolską organizacją pożytku publicznego (www.bliskoserca.pl), a zarazem polskim oddziałem Adwentystycznej Organizacji Pomocy i Rozwoju ADRA w dniu 29 września 2009 roku (wtorek) o godzinie 8.15 przekazała do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku specjalistyczny sprzęt CARDIOSCAN 10-System Holterowski do długotrwałego monitorowania EKG metodą Holtera z rejestratorem DMS 300-3A, z oprogramowaniem, stacją analiz i licencją.

Zakup tego sprzętu był możliwy dzięki hojności ludzi dobrego serca, którzy w odpowiedzi na apel o pomoc dla małej Oli Matejczuk ofiarowali więcej pieniędzy, niż było potrzeba na jej leczenie; to także zasługa Ewy i Macieja Matejczuków, rodziców Oli, którzy wyrazili zgodę na to, aby Chrześcijańska Służba Charytatywna przeznaczyła ową nadwyżkę pieniędzy ze zbiórki na wsparcie szpitala tym drogim sprzętem. Dar ten został przekazany przez Piotra Nowackiego, dyrektora Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej na ręce profesor dr hab. Mirosławy Urban, kierowniczki kliniki chorób dziecięcych wspomnianego szpitala. W tej uroczystej chwili uczestniczyli również Ola z rodzicami oraz Marek Rusek, kierownik zespołu muzycznego EMAUS (www.emaus.art.pl), który zapoczątkował akcję zbiórki publicznej na rzecz leczenia tej chorej dziewczynki oraz Paweł Pawluczuk kierownik Filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Białymstoku. Ola, która urodziła się ze skomplikowaną wadą serca (co powoduje, że jej organizm jest niedotleniony, a płuca nierozwinięte), jest już po częściowym leczeniu i ma się coraz lepiej. Zakupiony do szpitala specjalistyczny sprzęt pozwoli na wcześniejsze diagnozowanie chorób serca u dzieci, co będzie miało ogromne znaczenie dla ich dalszego leczenia.

Następnie, dzięki uprzejmości profesor dr hab. Mirosławie Urban, był czas na poznanie całej kliniki i jej działalności, herbatę i życzliwą rozmowę. Bardzo miły akcent stanowiło również spotkanie z doktor n. med. Anną Iwaszkiewicz-Pawłowską, dyrektorką szpitala, która osobiście podziękowała rodzicom Oli oraz Chrześcijańskiej Służbie Charytatywnej za przekazany dla szpitala dar. Wierzę, że to nie było ostatnie takie wsparcie ze strony naszej organizacji. Po wstępnych rozmowach mam nadzieję na nawiązanie dalszej współpracy na rzecz podopiecznych tego szpitala – powiedział Piotr Nowacki, dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. To był wyjątkowy dzień. Cieszymy się, że razem z Chrześcijańską Służbą Charytatywną mogliśmy pomóc właśnie temu szpitalowi, który od samego początku bardzo troszczył się o zdrowie naszej Oli – powiedziała Ewa Matejczuk.

Chrześcijańska Służba Charytatywna wraz z zespołem muzycznym EMAUS pragną nadal nieść pomoc dzieciom z trudnymi schorzeniami. Obecnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla 5-letniego Krzysia Gryc, chorego na genetyczną chorobę - artrogrypozę. W ramach działalności dobroczynnej chcemy zebrać środki na operację, rehabilitację i leki dla tego ciężko chorego chłopca – powiedział Marek Rusek. Wierzymy, że dzięki ofiarności ludzi wielkiego serca będziemy mogli również pomóc Krzysiowi tak jak mogliśmy pomóc Oli – powiedział Paweł Pawluczuk koordynator organizacji pomocy dla chłopca. Pieniądze można wpłacać na specjalne utworzone dla tego celu konto:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
30 1500 1126 1211 2010 0053 0000

Wszystkim ludziom Wielkiego Serca z góry dziękujemy za pomoc Krzysiowi.

O wydarzeniu napisali:
www.wspolczesna.pl
http://wiadomosci.ngo.pl
wrotapodlasia.pl
www.bialystokonline.pl

Serwis Informacyjny ChSCh (mon), zdjęcia: Paweł Pawluczuk

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podlaski
Filia Białystok
ul. Jurowiecka 24
15-101 Białystok

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0270 6740
z dopiskiem: „filia Białystok”

Kierownik: Barbara Świder
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 873 581

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij