Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Białystok

Więcej niż 54 powody do radości

20.01.2011, Noworoczny Upominek

15 stycznia siedziba filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Białymstoku stała się miejscem wyjątkowego spotkania noworocznego. W zamyśle organizatorów miało ono dać okazję do wytchnienia od codziennych kłopotów, lepszego poznania się pomagających i potrzebujących oraz… wręczenia dzieciom upominków.

– Wieczór wypełnił bogaty program słowno-muzyczny – mówi Paweł Pawluczuk, kierownik filii.

Serca słuchaczy poruszyły słowa pastora Mariusza Zaborowskiego o „prezencie”, którym były narodziny Jezusa ponad 2 000 lat temu. Dzieci swój występ poświęciły Przypowieści o dziesięciu pannach i na jej podstawie opowiedziały, co znaczy być człowiekiem mądrym.

– Goście szczególnym aplauzem nagrodzili scenkę przygotowaną przez młodzież – relacjonuje pan Paweł.

Nic dziwnego. Wydarzenia z biblijnej historii o walce Dawida z Goliatem aktorzy przedstawili z dowcipem, rezygnując z trudnego dla dzieci języka biblijnego. Na przykład gdy Goliat spotkał Dawida, chcąc podkreślić swoją siłę, zwrócił się do niego słowami: „Ja mieć więcej w łapie niż Pudzian! Nikt mnie nie pokonać!”. Dzieci i dorośli bawili się wspaniale! 

Wieczór uświetniły też pieśni w wykonaniu Agnieszki Bojko.

To spotkanie noworoczne dla Pawła Pawluczuka było ważne też ze względu na obecność większości wolontariuszy ChSCh; stanowiło świetną okazję, by – podsumowując kolejny rok działalności filii – podziękować im okolicznościowym dyplomem za zaangażowanie w organizację transportu, załadunku i wydawania żywności dla potrzebujących.

Jak na całym świecie, tak i w Białymstoku oczekiwanie na moment rozpakowania prezentu to duże wyzwanie dla dzieci. Był to jeden z końcowych punktów programu, więc czekały one z niecierpliwością. Ale kiedy już 54 upominki powędrowały do właściwych rąk – tych najmłodszych beneficjentów pomocy żywnościowej – radość zrekompensowała oczekiwanie.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podlaski
Filia Białystok
ul. Jurowiecka 24
15-101 Białystok

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0270 6740
z dopiskiem: „filia Białystok”

Kierownik: Barbara Świder
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 873 581

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij